Миколаївський Коледж Транспортної Інфрастуктури

Дніпровського національного університету залізничного транспорту імени академіка В. Лазаряна

      

 Телефон для довідок: (0512) 36-22-08

 

Переваги та недоліки навчання у вищому навчальному закладі І рівня акредитації (коледжі)

 Сьогодні багатьох батьків турбує питання вибору їхніх дітей, які навчаються в 9-му класі: де продовжити навчання: у школі чи вступати до коледжу? Зробити правильний вибір дуже важливо, адже він може стати вирішальним для майбутнього дитини. Пропонуємо детально розглянути плюси і мінуси навчання в коледжі.

Переваги: 

 1. Шанс почати самостійне життя і кар’єру, опанувавши професію вже через 3-4 роки.
 2. Дитині не доведеться поглиблено вивчати предмети загальноосвітнього циклу, вже з другого курсу вивчаються дисципліни за спеціальністю.
 3. Вступити до коледжу простіше, ніж до ВНЗ, в яких умови конкурсного набору щороку ускладнюються.
 4. Перед вступом немає необхідності витрат на репетиторство, у деяких коледжах працюють підготовчі відділення.
 5. Оплата за навчання за конкретною спеціальністю в рази дешевше, ніж в університетах.
 6. Дитина отримує конкретний досвід: в коледжах багато часу приділяється практиці, в тому числі і на підприємствах. Багато коледжів прагнуть працевлаштувати своїх випускників.
 7. Після закінчення коледжу можна вступити до профільного вищого навчального закладу одразу на курс (два) вище.
 8. Дитині рано чи пізно доведеться ставати на шлях самостійного життя і брати на себе відповідальність.
 9. Вже через три роки дитина буде більш адаптована до життя, ніж її однолітки, які вирішили після школи вступати до ВНЗ.
 10. За 3-4 роки навчання дитина зможе зрозуміти свої нахили та здібності, усвідомити свій вибір і визначитися з подальшими планами на майбутнє. 

Недоліки: 

 1. Постійна боротьба зі стереотипами в суспільстві відносно вибору навчання в коледжі.
 2. Навчання в процесі поступової реформації системи освіти в Україні, розробки і втілення нових засад передфахової вищої освіти.
 3. Більше навчальне навантаження, порівняно з навчанням у школі, оскільки цикл загальноосвітніх дисциплін розрахований на 1,5 роки навчання в коледжі. Паралельне вивчення загальноосвітніх і спеціальних дисциплін.
 4. Примусове раннє дорослішання підлітка.
 5. Вірогідність того, що після отримання професії підліток, влаштувавшись на роботу, втратить інтерес до отримання вищої освіти рівня бакалавра або магістра.
 6. Під впливом однолітків підліток може потрапити в певну молодіжну субкультуру. 

     Якщо ви все-таки вирішили вступити до коледжу після 9 класу, то за можливості обирайте коледж при ВНЗ ІІІ-IV рівня акредитації. Імовірно, що в недалекому майбутньому з’явиться бажання продовжити навчання, тоді у вас будуть непогані перспективи отримати вищу освіту. 

Бажаємо Вам, зваживши всі за і проти, проаналізувавши всі переваги і недоліки, зробити правильний вибір!

 

Пшінько Олександр Миколайович, доктор технічних наук, професор, академік Транспортної академії України (ТАУ), Перший Віце-президент ТАУ, член-кореспондент Академії будівництва України та Міжнародної інженерної академії (Росія), дійсний член Нью-Йоркської академії наук (США), член Міжнародної Асоціації мостобудівників та інженерів-будівельників (IABSE, Швейцарія). Має почесні звання “Заслужений працівник народної освіти України”, “Почесний залізничник СРСР”, “Почесний працівник транспорту України”, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Нагороджений 4 орденами.

Дочірні категорії