Відокремлений структурний підрозділ "Миколаївський фаховий коледж транспортної інфраструктури Українського державного університету науки і технологій" має свою давню і славну історію.

У кінці XIX століття постало питання про відкриття залізничних училищ з поглибленим вивченням дисциплін будівельних спеціальностей.

mkti01

У 1894р. було відкрито технічне училище у Миколаєві при Харківсько – Миколаївській залізниці. Засновником училища був таємний радник Волков Є.С., який керував навчальним  відділом Міністерства шляхів сполучень. В училищі велику увагу приділяли виробничому навчанню.

У 1896р. за індивідуальним проєктом був побудований двоповерховий навчальний корпус.

З 1899 по 1902р. в училищі працював викладачем фізики, хімії та креслення Рюмін В.В., популяризатор технічних знань, видавець, один із засновників підвалин  середньої технічної освіти. Сьогодні одна з вулиць м. Миколаєва  носить його ім’я.

До 1917р. училище готувало спеціалістів середньої кваліфікації для обслуговування об’єктів колійного господарства.

Після громадянської війни училище розпочало, свою роботу як професійно – технічна  школа, готуючи, техніків - паротягу і техніків – колійників.

У 1920-1930р. XX століття зміцнюється матеріальна база, підвищується професійна майстерність викладачів, поповнюється бібліотечний фонд. Учні під час проходження практики отримували робочі професії слюсаря, кочегара, помічника майстра паротягу.

Наказом Наркома залізничного транспорту у 1930р. профшкола була реорганізована в технікум. Директором був призначений Гуль П.З. Готували спеціалістів з рухомого складу, техніків-механіків, техніків з навантажувально-розвантажувальних робіт.

З 27 січня 1934р. технікум став йменуватися як Миколаївський механічний технікум НКШС і був підпорядкований Одеській залізниці. Директором призначили Ксенофонтова Г.В..

У 1937р. відкрито спеціальність «Колійні та будівельні машини», а прийом на спеціальність «Паровозне господарство» припинено.

Перед Другою світовою війною у технікумі працює 21 викладач, з яких – 16 мали вищу освіту, а 5 – середньо-спеціальну.

З 1918 по 1941р. було випущено 755 спеціалістів для потреб залізниць.

У роки війни технікум був евакуйований до м. Оренбург і там навчання не припинялося. Після визволення Миколаєва викладацький склад та студенти повернулися у рідне місто і навчальний процес продовжився.

За успішну організацію навчального процесу у післявоєнний час уряд нагородив знаком «Почесний залізничник» Ксенофонтова Г.В., Гуля П.З., Сидоренка С.П., АнікєєваІ З.

У 1949р. Постановою Ради Міністрів СРСР Миколаївському технікуму залізничного транспорту присвоєно ім'я академіка Образцова В.М.

Серед випускників технікуму майстри, бригадири, начальники ПМС, а також Герой Соціалістичної праці Когатько Г.Й., будівельники БАМу Шепеньков В.О., Діданов В.І. та інші.

mkti02У 1976 р. завершилося будівництво нового начального корпусу. І технікум у своєму розпорядженні мав просторі кабінети, лабораторії, які поповнювалися новим обладнанням, цехи, майстерні, спортивний зал, бібліотеку з читальним залом. Студенти, під керівництвом викладачів, виготовляли стенди, діючі макети, тренажери , які використовували у навчальному процесі.

На березі Чорного моря у с. Рибаківка запрацював оздоровчий табір «Залізничник», де студенти і викладачі мали  змогу влітку відпочивати.

Життя вимагає нових змін. Відкриваються нові спеціальності. Технікум зміцнюється.

У різні роки директорами працювали Сокур О.А. і Нарижний О.І. – «Почесний залізничник», вмілий керівник.

У 2014р. технікум реорганізували у Миколаївський транспортний коледж , а з 2016 року - структурний підрозділ Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. З 2001р. по 2019 р. очолював технікум, а потім коледж – Діданов В.І.

У 2009р. Миколаївський технікум залізничного транспорту імені академіка В.Образцова був визнаний найкращим навчальним закладом Міністерства транспорту та зв’язку України і став переможцем у Всеукраїнського рейтингу - конкурсу « Краще підприємство України» в номінації «Освіта», а в 2010-2012р., лауреатом загальнонаціональної акції «Флагман освіти України». У 2017р.  Миколаївський коледж транспортної інфраструктури ДНУЗТ увійшов у число номінантів « Підприємство 2017» за національним рейтингом якості товару та послуг

У коледжі готують висококваліфікованих спеціалістів, які затребовані у різних галузях народного господарства України. Після закінчення коледжу студенти мають змогу продовжувати навчання у Дніпровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.

У 2019р. директором коледжу був обраний Тітов С.С.

Сьогодні коледж упевнено крокує у майбутнє. На базі коледжу працюють курсі підвищення кваліфікації для працівників залізниць України, поповнюється матеріально-технічна база кабінетів та лабораторій.

Коледж підтримує тісний зв’язок із підприємствами міста  та Одеської залізниці.

У 2019р. відзначили 125-літній ювілей коледжу. Сьогодні коледж розвивається і будує нові плани. Здобутки коледжу - це заслуга людей для яких, творча праця педагога – покликання.

 

Миколаївський коледж транспортної інфраструктури